Busy do Anglii

Ars-speed.pl – jesteśmy licencjonowanym przewoźnikiem realizującym przewozy na trasie Polska – Anglia. Szybko i ekonomicznie dowieziemy Cię na miejsce, przewieziemy paczkę od Ciebie lub dla Ciebie, a nawet i zadbamy o przewóz Twojego zwierzaka. Od wielu lat zajmujemy się przewożenie osób i rzeczy na trasie Anglia – Polska i na odwrót.

Busy z Anglii do Polski

W związku ze zmianą sytuacji ekonomiczno-społecznej przewozy ludzi i paczek pomiędzy Polską i Anglią są dzisiaj nierozerwalną częścią naszego życia. Emigranci w Anglii stale przesyłają sobie z bliskimi paczki, nawet i takie z żywnością. Angielska dieta wielu Polakom po prostu nie służy. Dzięki możliwości sprawnego przesyłania paczek, życie staje się prostsze. A i łatwiej utrzymać bliskie relacje z rodziną. W każdą środę i w sobotę możesz wsiąść do naszego busa w Anglii i dotrzeć do Polski z adresu na adres.

Przewozy osób z Polski do Anglii

Dzięki naszemu zespołowi doświadczonych kierowców oraz flocie komfortowych samochodów dotrzesz do Anglii bez najmniejszych problemów. Wystarczy, że zgłosisz się do nas i wyrazisz chęć przejazdu do Anglii. Zapewniamy wygodną i szybką podróż na Wyspy Brytyjskie. Ilość przystanków jest ograniczona do minimum, by skrócić czas jazdy, jednak jeśli istnieje potrzeba, aby zatrzymać się w trasie, nie widzimy w tym najmniejszego problemu. Przewozy osób z Polski do Anglii opanowaliśmy do perfekcji.Nasze busy z Polski do Anglii wyjeżdzają w poniedziałki i w piątki.

Busy z Polski do Anglii

A jak tylko zatęsknisz za krajem przywieziemy Cię do Polski. Możesz ze sobą zabrać swoje rzeczy, prezenty dla bliskich, a nawet i swojego pupila. Zapewniamy, że nasi kierowcy są doświadczeni i świetnie sobie radzą na długich trasach. Podróż jest zorganizowana w sposób ekonomiczny, przystanki są realizowane w ramach potrzeb, jednak nie częściej niż wymaga tego sytuacja. Dbamy o to, abyście w miarę szybko, a przede wszystkim bezpiecznie dotarli do domu.

Przewozy osób z Anglii do Polski

W każdy poniedziałek i w piątek  wyjeżdżamy z Polski, a w każdą środę i sobotę z Anglii. Oferujemy przejazdy door to door, zabierzemy Cię z Twojego domu i dowieziemy na ustalone miejsce,w naszej ofercie znajdziecie państwo mnóstwo promocjii. W Polsce obsługujemy teren 12 województw tj.dolnośląskiego, kujawsko-pomorskiego, lubelskiego, lubuskiego, łódzkiego, małopolskiego, mazowieckiego, opolskiego, podkarpackiego, śląskiego, świętokrzyskiego i wielkopolskiego. Nasze busy zabierają zgłoszone osoby o określonej godzinie. Bardzo dbamy o punktualność, choć czasem może się tak zdarzyć, że zatrzyma nas korek z niezależnych od nas przyczyn. W takich sytuacjach informujemy zainteresowane osoby o opóźnieniu. Pewnych zdarzeń nie możemy przewidzieć. Wspólna podróż będzie udana, jeśli będziemy się dobrze komunikować – my wiemy jak to zrobić, dlatego możemy Wam zagwarantować, że Wasz przejazd z Polski do Anglii i na odwrót będzie miłym wspomnieniem.

 

  • Wyjazdy z Polski: PONIEDZIAŁEK ORAZ PIĄTEK
  • Wyjazdy z Anglii:  ŚRODA ORAZ SOBOTA WIECZÓR

Dokładną informację o godzinie wyjazdu podajemy telefonicznie.

  • TEL. PL +48 735 228 800
  • TEL. PL +48 735 228 888

 

 

BUSY DO ANGLII AKTUALNOŚCI

Już jutro polsko-brytyjskie obchody Remembrance Sunday

Inicjatywa British Poles kolejny rok z rzędu zaprasza na polsko-brytyjskie uroczyste obchody Dnia Wszystkich Świętych, Dnia Niepodległości i British Remembrance Sunday, które odbędą się już jutro o godzinie 10:30 na londyńskim cmentarzu w Northwood.

Polacy i Anglicy kolejny rok z rzędu spotkają się, by oddać hołd poległym lotnikom z dywizjonów myśliwskich i bombowych.  Na cmentarzu w Northwood zapalone zostaną znicze i złożone kwiaty dla spoczywających tam bohaterów.

Swoją obecność w wydarzeniu zapowiedzieli liczni goście. Jednym z nich jest Pauline Down, przewodniczka z Bentley Priory Museum (centrum dowodzenia pilotów podczas II wojny światowej), specjalizującą się w tematyce Bitwy o Anglię.

Kolejnym specjalnym gościem wydarzenia będzie Philip Ferić, syn kapitana Mirosława Fericia z Dywizjonu 303, który tak jak w ubiegłym roku wygłosi krótkie przemówienie specjalnie dla uczestników uroczystości.

Punktualnie o godzinie 11:00 odbędzie się minuta ciszy.

Organizatorzy spodziewają się też obecności polskich przedstawicieli dyplomatycznych. Wspólnie złożony zostanie hołd Polakom i Brytyjczykom walczącym na frontach I i II wojny światowej.

Tradycyjnie Polacy wezmą również udział w corocznej paradzie, która ma na celu oddanie hołdu weteranom wojennym.

Londyn: Addison Lee zapowiada autonomiczne taksówki do 2021

Firma przewozowa Addison Lee zapowiedziała, iż za 3 lata będzie miała w ofercie taksówki bezzałogowe. W projekcie współpracuje ze specjalistami oprogramowania Oxbotica.

Obecnie firmy pracują nad cyfrową mapą dróg publicznych w stolicy. Będzie ona zawierała informacje o krawężnikach, znakach drogowych oraz sygnalizacji świetlnej.

Szef firmy Andy Boland przedstawił także plany udostępnienia usługi dzielenia minibusów osobom podróżującym do pracy, szkoły czy na lotniska. Jak przekonuje, nowa technologia „pozwoli rozwiązać problem korków, miejsc parkingowych oraz zanieczyszczenia powietrza”.

“Chciałbym, aby Addison Lee było liderem w dziedzinie rozwoju samochodów autonomicznych” – dodał.

Firma należąca do Carlyle zgłosiła w sierpniu £20,8 mln straty za ostatni rok rozliczeniowy.

“Winą za taki wynik finansowy firma obarcza proces przechodzenia z prywatnego londyńskiego biznesu do przewoźnika światowego szczebla” – informuje BBC.

W samochody autonomiczne inwestuje coraz więcej firm, w tym Ford, General Motors, Daimler czy Bosch. Postęp popiera m.in. brytyjski kanclerz Philip Hammond, który stwierdził w ubiegłym roku, że chciałby, by do 2021 r. po ulicach Wielkiej Brytanii jeździły autonomiczne pojazdy.

Ofiary przemocy domowej w UK z płatnymi urlopami?

Ofiary przemocy domowej w Wielkiej Brytanii powinny otrzymywać płatny urlop, bo to może uratować im życie – nawołują posłowie. Politycy wzywają do większego działania w celu zwalczania tego rodzaju przestępstw w kraju.

Członkowie Home Affairs Committee stwierdzili, że urlop z powodu przemocy domowej pomógłby ofiarom uniknięcia przemocy przy jednoczesnym utrzymaniu pracy oraz niezależności ekonomicznej.

Propozycja brytyjskich posłów pojawiła się po zmianie prawa w Nowej Zelandii. Kraj ten stał się pierwszym na świecie, który uchwalił przepisy zezwalające ofiarom przemocy domowej na dziesięć dni płatnego urlopu, aby umożliwić im odejście od agresywnego partnera.

Politycy podkreślili też konieczność wprowadzenia przepisu rozdzielności kont małżonków w toksycznych związkach, zwłaszcza w tych, gdzie pobierane są zasiłki. Odzyskanie niezależności finansowej jest bardzo istotnym elementem wyzwolenia się spod wpływu oprawcy.

Z danych opublikowanych przez organizację pomagającą ofiarom przemocy domowej Women’s Aid wynika, że w zeszłym roku około 200 kobiet i dzieci, które uciekały przed oprawcami, nie mogło znaleźć w Anglii schronienia. W Zjednoczonym Królestwie brakuje miejsc dla takich osób.

Brytyjscy politycy zaapelowali również o to, aby przestępcy, którzy dopuszczają się przemocy wobec bliskich, byli rejestrowani na wzór pedofilów. Pomogłoby to ich zdaniem uchronić przed atakiem kolejne osoby.