Nasze Busy z Manchesteru do Polski wyjeżdzają w każdą środę i w sobotę. Zabieramy państwa spod wskazanego adresu i zawozimy pod wskazany adres w Polsce. Zadzwoń i zamów swojego busa z Anglii do Polski u Nas Tel. +48 735 228 888!

Każdy z busów jest wyposażony w telewizor, radio, klimatyzację oraz wygodne, regulowane w trzech pozycjach skórzane fotele, a wszyscy pasażerowie mogą zabrać 60 kg bagażu w kilku torbach lub nawet więcej kilogramów bagażu za niewielką dopłatą. Ponieważ bus do Polski i bus do Anglii przewozi często całe rodziny, grupy znajomych i dzieci, leży nam na sercu odpowiednie zabezpieczenie ich interesów i z tego też względu każdy pasażer jest ubezpieczony najlepszą i najdroższą polisą w Powszechnym Zakładzie Ubezpieczeń. Dzięki temu nasi klienci nie muszą wykupywać dodatkowych ubezpieczeń a ich bliscy mogą spać spokojnie, nie martwiąc się o zdrowie i los najbliższych.

Manchester został założony w 1086 roku w pobliżu rzymskiego obozu warownego, funkcjonującego od I do początku V wieku[2][3] o nazwie Mamucium lub Mancunium. W Domesday Book, wymieniany jako Mamecestre[5]. Nazwa miasta zakończona na -chester pochodzi od łacińskiego słowa castra – obóz[6].

Manchester uzyskał prawa miejskie w 1301 roku[3].

W 1653 roku powstała biblioteka Chetham’s Library[7].

Od połowy XVIII wieku jeden z ośrodków rewolucji przemysłowej, nastąpił wówczas gwałtowny rozwój miasta jako centrum innowacyjnego przemysłu.

W XIX wieku Manchester, stanowił centralne miejsce brytyjskiego masowego ruchu robotniczego tzw. czartyzmu[3]. 16 sierpnia 1819 roku w mieście miała miejsce masakra Peterloo. W mieście koncertował na krótko przed swoją śmiercią Fryderyk Chopin[8][9]. Od 1857 roku siedziba najstarszej w Wielkiej Brytanii orkiestry symfonicznej The Hallé.

W 1948 roku na Uniwersytecie w Manchesterze, opracowano pierwszy naukowy komputer – Small-Scale Experimental Machine.

22 maja 2017 roku po koncercie Ariany Grande na terenie Manchester Arena, miał miejsce zamach terrorystyczny w którym zginęły 23 osoby.

A Tutaj Manchester w Polskiej wersji 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂