Zasady pakowania paczek ARS-SPEED.PL

Przygotowaliśmy dla Państwa wskazówki, które zapewnią większe bezpieczeństwo paczki podczas transportu do Anglii bądź Polski. Przestrzegając poniższych zasad zyskacie większą pewność, że zawartość przesyłki dotrze na miejsce bez uszkodzeń.

  • Zważ całość.
   Ciężar jednej paczki z Polski do Anglii nie powinien przekraczać 30 kg (Przesyłka nie przekraczająca tego progu jest łatwiejsza w przenoszeniu).
  • Przygotuj spis zawartości.
   Należy zamieścić w nim informacje co do rodzaju rzeczy, znajdujących się we wnętrzu opakowania, a także informacje o wartości wszystkich rzeczy. Spis zawartości paczki należy zamieścić w kopercie, a następnie przykleić na opakowaniu.
  • Zadbaj o odpowiednie opakowanie.
   Zarówno podczas przeprowadzki do Anglii, jak i przygotowaniu przesyłki kurierskiej najczęściej wykorzystywane są kartonowe pudła. Należy pamiętać o dokładnym zaklejeniu wszystkich otworów i szczelin, do czego doskonale nadaje się taśma pakowa. Należy mieć na uwadze również dopasowanie opakowania do przesyłanego przedmiotu – pod względem wytrzymałości i wielkości. Odradzamy używanie sznurków do owijania opakowań, mocna taśma klejąca będzie lepszym rozwiązaniem. Przy przygotowaniu przesyłki konieczne jest usunięcie wszystkich wcześniejszych naklejek, listów przewozowych, etykiet i innych elementów, które mogłoby zmylić kuriera.
  • Zabezpiecz przedmioty.
   Jeśli przesyłasz przedmioty o ostrych krawędziach owiń je w kilka warstw papieru bądź folią bąbelkową. Jeśli zawartość mają stanowić delikatne bądź kruche przedmioty, to pamiętaj o dobraniu większych opakowań. Takie produkty nie powinny dotykać ścianek opakowania. Luźną przestrzeń we wnętrzu należy zapełnić materiałami, które wytłumią wstrząsy i zabezpieczą przedmiot przed przemieszczaniem się we wnętrzu opakowania. Paczki kurierskie do Anglii lub Polski z delikatnymi przedmiotami należy odpowiednio oznakować na zewnątrz opakowania.
  • Zadbaj o dobre zaadresowanie.
   Należy pamiętać o wprowadzeniu adresu odbiorcy (osoba, do której trafi paczka) i nadawcy (osoby, która wysyła paczkę). Konieczne jest zamieszczenie także numerów telefonów do obu osób. Dla pewności można do wnętrza opakowania włożyć kopertę z adresem odbiorcy i nadawcy oraz pełnymi danymi. W przypadku, gdy przesyłane jest kilka paczek na jeden adres, wszystkie powinny być oddzielnie zaadresowane.
 • Pamiętaj! Nie wolno przesyłać alkoholu, papierosów a żywność musi być pakowana hermetycznie!!!

UWAGA: Grupa przedmiotów kruchych (takie jak sprzęt elektroniczny, szkło, wyroby ceramiczne i dzieła sztuki) są szczególnie wrażliwe i wymagają odpowiedniego pakowania. ARS-SPEED.PL. nie ponosi odpowiedzialności za transport przedmiotów łatwo tłukących się i łatwo psujących się oraz za pieniądze, biżuterię i inne przedmioty wartościowe. Przwóz tych rzeczy odbywa się na wylączne ryzyko klienta.

Zamawianie kuriera

Na terenie Polski, paczki do Anglii odbieramy w poniedziałki i piątki (do wyboru klienta), by dostarczyć je w sobotę lub we wtorek na terenie Wielkiej Brytanii. Przesyłki na obszarze Anglii są odbierane tylko w środy i soboty (w zależności od planu pracy i rozkładu adresów) dostawa do Polski – w ciągu 48h. Nie ma możliwości umówienia konkretnej godziny nadania lub odbioru przesyłki (przedział czasowy 3-4h) Możliwe jest także nadanie lub odebranie paczki po trasie, w dniu przejazdu, po wcześniejszym kontakcie i umówieniu miejsca dogodnego dla klienta.

Przy składaniu zlecenia odbioru, prosimy o korzystanie z formularza „ ZAMÓW KURIERA” Zachęcamy do zarejestrowania się jako naszego klienta, dzięki czemu uzyskacie Państwo możliwość kontrolowania swoich zamówień. Możliwe jest także przesłanie danych nadawcy SMS-em pod nr tel. +48-735-228-888 w Polsce. Oferujemy tanie paczki do Anglii z terenu całej Polski oraz na terenie całej Anglii,

Płatność

Istnieje także możliwość zapłaty gotówką, przy odbiorze i nadaniu w Anglii, lub dostawie paczek w Polsce. Przesyłki nadawane z Polski, można opłacić w Polsce jedynie przelewem bankowym. W przypadku wpłat bankowych lub przelewów wykonywanych indywidualnie, w tytule przelewu/wpłaty, prosimy o wpisanie angielskiego kodu pocztowego z adresu odbiorcy/ nadawcy. Oferujemy tanie paczki do i z Anglii.

Przeprowadzki

Wyjazd za granicę wiąże się z koniecznością przewozu dużych ładunków, dlatego też nasza firma wychodzi naprzeciw potrzebom tych osób, które same nie są w stanie poradzić sobie z takim wyzwaniem i poszukują specjalistów. Oferujemy Państwu kompleksowe przeprowadzki z Polski do Anglii, które realizowane są przez wykwalifikowanych i doświadczonych profesjonalistów, a także dzięki nowoczesnym środkom transportu.

Nasze zaplecze transportowe pozwala nam na wykonywanie kompleksowych usług. Przeprowadzki realizujemy na terenie Polski oraz Anglii. Zakres, terminy i ceny są ustalane indywidualnie. Posiadamy ubezpieczenie Odpowiedzialności Cywilnej Przewoźnika, dzięki czemu Państwa mienie, które nam powierzacie, jest w pełni zabezpieczone na czas transportu

Przeprowadzki Polska-Anglia-Polska realizujemy dla Klientów indywidualnych, firm oraz instytucji, podejmując się trudnych oraz niestandardowych zadań. Zależy nam na owocnej współpracy, dlatego też realizujemy zlecenia w pełni indywidualnie, wyceniając każdą usługę osobno i dostosowując profil swoich działań do indywidualnych potrzeb oraz wymagań każdego z Państwa. Zapraszamy do kontaktu w celu przedstawienia nam swoich potrzeb, a także omówienia szczegółów współpracy – zadbamy o to, aby była ona udana.

Ubezpieczenia

Wszystkie paczki, bez dodatkowej deklaracji wartości, są ubezpieczone na kwotę 500 PLN. W cenie usługi, zleceniodawca ma możliwość ubezpieczenia nadawanych przesyłek do kwoty maksymalnej 50 000 PLN. Wartość przewożonych rzeczy, prosimy zadeklarować w zleceniu nadania. Należy pamiętać, że ubezpieczyciel w przypadku ubytku, zniszczenia lub zaginięcia paczki, prosi o udokumentowanie wartości, dowodami zakupu, a w przypadku rzeczy używanych, do wyceny brana jest pod uwagę wartość rynkowa.

Karta VIP

Dla naszych stałych klientów przygotowaliśmy specjalną, imienną kartę, uprawniającą do korzystania ze zniżek na nasze usługi w zakresie przesyłek kurierskich.

Wystarczy zbierać pieczątki przy każdym nadaniu lub odbiorze paczek i odebrać nagrodę w postaci darmowej wysyłki 1szt. standardowej paczki do 30kg. przy piątej wysyłce. Za każdy podjazd do klienta, przysługuje jedna pieczątka. W przypadku jednorazowego nadania 5 szt. paczek, piąta paczka jest gratis automatycznie. Z promocji może korzystać osoba wpisana jako właściciel karty. Karty wydajemy nadawcom lub odbiorcom paczek, tylko na terenie Anglii. Promocja obejmuje jedynie klientów indywidualnych.