BUSY DO HOLANDII

INFORMACJE – WIADOMOŚCI

Holandia: Polscy pracownicy potraktowani „Jak bydło”

Holandia – zamiast hotelu i wygodnych łóżek dostali palety z materacami ustawione w magazynie. W takich warunkach po 15-godzinnym dniu pracy wypoczywali polscy pracownicy. Do sieci trafiło nagranie obrazujące w jak tragicznej sytuacji znaleźli się Polacy.

Holandia oburzona

Media oraz przedstawiciele władz w Holandii są oburzone warunkami w jakich musieli żyć pracownicy z Polski. Na nagraniu opublikowanym za pośrednictwem serwisów Facebook oraz YouTube widać w jak skandalicznych warunkach mieszkali Polacy. Dziesiątki ustawionych obok siebie palet, na których leżą materace i koce. Film przedstawia obraz, który przywołuje na myśl sceny z ogarniętych kataklizmem krajów trzeciego świata. Pośród kartonów, palet i wózków widłowych, w zwykłym magazynie, po 15-godzinnym dniu pracy odpoczywali obywatele Polski w Holandii.

LINK FILMU

Holandia – to nie pierwsza taka sytuacja

Jak donoszą poszkodowani, to nie pierwsza sytuacja, w której Polacy muszą żyć poniżej granicy przyzwoitości. Przy okazji oburzenia koniecznością nocowania w magazynie na jaw wyszły jeszcze gorsze naruszenia firmy Axidus. Jeden z byłych pracowników agencji przedstawia dowody, na których widać, że Polacy muszą nocować w ogromnych namiotach. Taka sytuacja trwała tydzień. W pierwszych dniach pracownicy nie mieli ciepłej wody, a pod koniec pobytu musieli kąpać się w rzece, aby zadbać o własną higienę. Partia Gemeente Belang Westland już wystąpiła do gminy, w której działa agencja pracy, z prośbą o wyjaśnienie zaistniałej sytuacji.